Kırıklı Köyü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kırıklı köyü Gümüşhane

AnasayfaAnasayfa  RADYO KIRIKLI FMRADYO KIRIKLI FM  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  ziyaretci defteri 1ziyaretci defteri 1  ziyaretçi defteri 2ziyaretçi defteri 2  iletisimiletisim  Resim yükleResim yükle  Giriş yapGiriş yap  
ANASAYFA
RADYO KIRIKLI FM
RESIM YÜKLE
FOTOĞRAFLAR
VİDEOLAR
KIRIKLI TARİHİ
ZİYARETÇİ DEFTERİ 1
ZİYARETÇİ DEFTERİ 2
KÖYFOTO GALERİ
KÖY HARİTASI
RESİMLERİNİZ
CANLI KAMERA
GURUR TABLOSU
NÜFUS BİLGİLERİ
KÖY YEMEKLERİ
KÖY MEYDANI
ÖRF VE ADETLER
İSTATİSTİKLER
MUHTARLIK
HABER EKLE
DUYURULAR
GÜMÜŞ GALERİ
COĞRAFİK YAPI
İKLİM BİLGİ
EKONOMİK YAPI
FLASH OYUNLAR
İLETİŞİM
En son konular
» Asus tablet fiyatları
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime28th Şubat 2014, 11:19 tarafından KaBuS3449

» 2013 YILI KIRIKLI KÖYÜ TOPLAM NÜFUSU:158
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime16th Şubat 2014, 10:00 tarafından kiriklikoyu

» KIRIKLI KÖYÜ 2013 YILI ADRESE DAYALI NÜFUS SAYIM SONUÇLARI
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime16th Şubat 2014, 09:46 tarafından kiriklikoyu

» KIRIKLI KÖYÜ 2012 YILI ADRESE DAYALI NÜFUS SAYIM SONUÇLARI
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime3rd Şubat 2013, 22:01 tarafından kiriklikoyu

» KIRIKLI KÖYÜ MERKEZ GÜMÜŞHANE 2011 YILI ADRESE DAYALI NÜFUS SAYIM SONUÇLARI
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime3rd Şubat 2013, 21:59 tarafından kiriklikoyu

» Gümüşhane Kırıklı Köyün'de Muhtarlık Seçimi Yapıldı
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime7th Haziran 2012, 17:16 tarafından kiriklikoyu

» Gümüşhane merkez Kırıklı köyünde 23 köy muhtarının katıldığı 3. grup köy muhtarları toplantısını gerçekleştirdi.
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime3rd Mart 2012, 08:28 tarafından calender29

» vefaat
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime25th Kasım 2011, 11:54 tarafından serkan

» Deniz Bank’ın yeni network sistemi hayata geçiyor. .Üyelikler şu an tamamen ücretsizdir. Kayıt esnasında Tavsiye Eden Üye Numarası kısmına 41268 yazınız. Üyelik esanasında üyelik tipi “Gerçek kişi” Kart Tipinizi Seçin ise ”Klasik” olarak kalsın.
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime28th Ekim 2011, 13:42 tarafından Misafir

» Futbol maclarini bil kazan
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime8th Ekim 2011, 12:25 tarafından metrix32

» clixor - min payout $0.01 (Ö.Kanitli)
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime7th Ekim 2011, 22:52 tarafından metrix32

» 20Dollars2Surf
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime2nd Ekim 2011, 21:33 tarafından metrix32

» earneasycash ile kazan
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime2nd Ekim 2011, 21:27 tarafından metrix32

» clicksius - ptc
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime2nd Ekim 2011, 21:18 tarafından metrix32

» Hits4Pay - Email okuyarak kazanmak
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime2nd Ekim 2011, 21:12 tarafından metrix32

» Incentria ile günde $0.25 kazan
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime30th Eylül 2011, 00:09 tarafından metrix32

» Nevbux.dan kazanmak kolay
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime30th Eylül 2011, 00:01 tarafından metrix32

» Reklam'lara Tıklayın Para Kazanın. ONBUX internetten para kazanmanın en kolay yolu
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime27th Eylül 2011, 23:21 tarafından metrix32

» BUX.TO İLE PARA KAZAN AZ ZAMAN ÇOK PARA
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime22nd Eylül 2011, 16:08 tarafından metrix32

» Gümüşhane merkeze bağlı Kırıklı köyünde, 2004 yılından beri köylüler, yoldan geçen vatandaşlara ücretsiz iftar yemeği veriyor.
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime29th Ağustos 2011, 00:33 tarafından Admin

Galeri
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Empty
fotoğraflar
KOYUN İZİ
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime7th Mayıs 2009, 09:58 tarafından polat41
ARKADASLAR YAKLASIK 10 15 YIL ONCE BIR GELENEGIMIZ VARDI YANILMIYORSAM (KOYUN IZI ) DERLERDI

BU KONU HAKKINDA BILGISI OLAN VARSA ACIKLASIN BU GELENEGIMIZ TAMAMEN KAYBOLDU

Yorum: 5
KOYUN İZİ YAZAN:Sinan BULUT
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime8th Temmuz 2009, 15:36 tarafından Admin
KOYUN İZİ OCAK AYININ 15 İNDE GECE YAPILAN BİR GELENEĞİMİZDİR. KÖYÜN GENÇLERİ KAFALARINA KOYUN POSTUNDAN YAPTIKLARI KAVUKLARI TAKAR VE PALA BIYIK YAPARLAR SAKALLI OLANLARI DA VARDIR BUNLARA TURACILAR DERLER TURACILARIN BELLERİNE ZİLLERİ KEMERLERE DİZEREK SES ÇIKMASINI SAĞLARLAR VE SES İLE OYUNUN NEREDE OLDUĞU ANLAŞILIR VE OYUNUN ZEVKİ ARTTIRIR ERKEKTEN İKİ TANE GELİN YAPIRLAR SİVİL GİYİNEN TURACILAR VARDIR YANİ P OLİS VE GİZLİ POLİS GİBİ TURACILARIN GÖREVİ …

Yorum: 0
KIRIKLI DA RAMAZAN AYI
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime12th Mayıs 2009, 21:30 tarafından murat ipek
Ramazan ayı denince ilk akla gelen doğal olarak "oruç" kavramıdır.oruç ise müsülaman olan her mümine farz kılınmış bir ibadettir.oruç hakkında Kuran da (Bakara Suresi 183. Ayet Ey iman edenler, oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de korunasınız diye farz kılındı.ve yine Bakara Suresi 185. Ayet O Ramazan ayı ki, insanları irşad için, hak ile batılı ayırt eden, hidayet ve deliller halinde bulunan Kur'an onda indirildi. Onun için sizden her kim bu …

Yorum: 1
Askerlik :
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime26th Ocak 2009, 23:56 tarafından Admin
Askerlik :
Erkek çocukların hayatında önemli bir dönemi olan askerlik hizmeti, anne ve babalar açısından da çocuklarının vatan savunması gibi bir kutsal vazifeye katılması bakımından büyük önem taşır. Halk arasında asker ocağı peygamber ocağı olarak kabul edilir ve askerlik hizmeti gençlerimiz için büyük kutsiyet taşır. Bunun için de gençlerimiz askere giderken bu sorumluluğun farkında olup bilinçli bir şekilde ve coşku içerisinde bu vazifeyi …

Yorum: 2
Dini Bayramlar :
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime26th Ocak 2009, 23:58 tarafından Admin
Dini Bayramlar :
Unutulmaya yüz tutmuş bütün gelenek ve göreneklerimiz gibi, hatırın, gönülün, sevginin saygının, birlik ve beraberliğin, kaynaşmanın senbolü olan bayramlarımız da yavaş yavaş özelliklerini kaybetmeye başlamıştır.
Eskiden daha bayramlar gelmeden heyecanı bütün evleri sarar, herkes yoğun bir hazırlığa aşlardı.Bayramlık elbiseler hazırlanır, evler temizlenir, çeşit çeşit yemekler yapılır, arefe gününün akşamı genç kızların …

Yorum: 1
ÇOCUKLUK
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime27th Ocak 2009, 00:35 tarafından Admin
[b][size=12][b]ÇOCUKLUK
Ailelerin en önemli bireylerinden biri çocuktur. Onun dünyaya gelmesi sadece aileyi değil akrabaları ve komşuları da sevindirir. Çocuk soyun devamını sağlar. Doğan her çocuk annenin ve babanın toplumdaki saygınlığını arttıracaktır. Çocuğu olmayan ailelerde huzursuzluk baş gösterebilir. Anne ve baba ruhsal eziklik duyabilir. Toplumda önemi büyük olan çocuğun doğumu ve sonraki evreleri tören ve geleneklerle bezenmiştir. Geçiş dönemlerin ilki olan …

kırıklı köyünde HIDRELLEZ
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime27th Ocak 2009, 00:13 tarafından Admin
HIDRELLEZ
Tüm Türkiye’nin her bölgesinde kutlanan Hıdrellez Kırıklı Köyü’nde de kutlanırdı. Doğanın canlanması ve tekrar yaşamaya başlaması demek olan bahar yada yaz mevsimimin gelişi dünyanın neresinde olursa olsun insan yaşamında önemli bir olaydır. Hıdırellez geleneği ile ilgili olarak yaygın olan inanç, Hızır ile İlyas'ın bir araya geldiği günün anısına tören yapılmasıdır. Hıdırellez günü genellikle 6 Mayıs'ta kutlanmaktadır. Bazı …

En iyi yollayıcılar
Admin (629)
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Vote_lcaptanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Voting_bartanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Vote_rcap 
GONULDEFTERIM77 (100)
tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Vote_lcaptanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Voting_bartanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Vote_rcap 
mehmet ali (88)
kiriklikoyu (48)
burcu (48)
yıldırım (47)
murat ipek (37)
polat41 (36)
gumus_29 (35)
calender29 (29)

tanışma arkadaşlık kurma ingilizce konuşma klavuzu

YazarMesaj
calender29

calender29

tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Empty
MesajKonu: tanışma arkadaşlık kurma ingilizce konuşma klavuzu   tanışma arkadaşlık kurma ingilizce  konuşma klavuzu Icon_minitime5th Şubat 2009, 02:55

►introductions

(tanıştırmalar)

►THIS IS JOHN

This is my friend Jack (Bu arkadaşım John)

I'd like you to meet my friend John (Sizlere arkadaşım John'u tanıştırmak istiyorum)

Mary, this is Jack. Jack, Mary (Mary, bu Jack. Jack, bu Mary)

Let me introduce you my friend Michael (Size arkadaşım Michael'ı tanıştırıyım)

Have you met before? (Siz daha önce tanışmışmıydınız?)

Jack, do you know Mary? (Jack, Mary'yi tanıyor musun?

Do you know eachother? (Birbirinizi tanıyor musunuz?)

Mary, shake hands with the president (Mary, başkanla el sıkış)

Have you two been introduced? (Sizi tanıştırdılar mı?)

Jack, this is the man I was telling you about (Jack, bu sana bahsettiğim kişi)

Let me introduce you myself (Size kendimi tanıtıyım)

►NICE TO MEET YOU

Nice to meet you (Tanıştığımıza memnun oldum)

Good to meet you (Tanıştığımıza memnun oldum)

Nice meeting you (Sizinle tanışmak çok hoş)

It's a great pleasure to meet you (Sizinle tanışmak büyük zevk)

Glad to meet you (Tanıştığımıza memnun oldum)

It's a great pleasure to have finally met you (Sonunda sizinle tanışabilmek büyük zevk)

How nice to meet you (Sizinle tanışmak ne kadar güzel)

How do you do (Memnun oldum)

A pleasure (Sizinle tanışmak bana zevk verdi)

► making friends

(arkadaşlık kurma)

►MY BEST FRIEND

We're like brothers. (Kardeş gibiyiz.)

He's my closest friend. (O benim en yakın arkadaşım.)

She's my best friend. (O benim en iyi arkadaşım.)

She's like a sister to me. (O benim bacım gibidir.)

We're the closest friend. (En yakın arkadaşlarız.)

We're pretty tight. (Oldukça yakınız.)

He's a dear friendb. (O değerli bir arkadaştır.)

What a character! (Ne tip ama!)

Ahmet is one of a kind. (Ahmet türünün tek örneğidir.)

We're cut from the same cloth. (Aynı hamurdan yoğrulmuşuz.)

We're like two peas in a pod. (Tıpatıp birbirimize benzeriz.)

MAY I JOIN YOU?

May I join you? (Size katılabilir miyim?)

Mind if I join you? (Size katılmamda bir sakınca var mı?)

Care to join us? (Bize katılmak ister misin?)

Is this seat taken? (Bu sandalye boş mu?)

Could I buy you a drink? (Size bir içki alıyım mı?)

What are you drinking? (Ne içersiniz?)

Would you like to dance? (Dans edermisiniz?)

Could I have the next dance? ( Bir sonraki dansı bana lütfeder misiniz?)

What's your sign? (Burcunuz nedir?)

Do you come here often? (Buraya sık sık gelir misiniz?)

Do you have a light? (Ateşiniz var mı?)

Need a lift? (Sizi arabayla bırakayım mı?)

Are you going my way? (Yolumuz aynı mı?)

Going my way? (Yolumuz aynı mı?)

Where have you been all my life? (Şimdiye kadar nerelerdeydiniz?)

►shopping

(alışveriş)

► WELCOME, MAY I HELP YOU?

May I help you? (Yardımcı olabilir miyim?)

Can I help you find something? (Birşey bulmanıza yardım edebilir miyim?)

Can I show you with something? (Size birşey gösterebilir miyim?)

Are you being helped? (Size bakan var mı?)

Is there anything I can help you with? (Yardımcı olabileceğim bir konu var mı?)

If you need me, I'll be around (Bana ihtiyacınız olursa, ben civardayım)

If I can help you, just let me know (Eğer yardım gerekirse haberim olsun)

What are you interested in? (Ne bakmıştınız?)

Are you looking for something in particular? (Belirli birşey mi arıyorsunuz?)

Do you have something specific in mind? (Aklınızda özel birşey var mı?)

What size do you need? (Kaç beden istiyorsunuz?)

Do you know what size you are? (Bedeninizi biliyor musunuz?)

That's on sale this week? (O bu hafta indirimde)

I've got just your size (Tam sizin bedeninize uygun birşeyimiz var)

Can I suggest this? (Size bunu önerebilir miyim?)

Do you need anything to go with that? (Bununla gidecek birşey ister misiniz?)

That looks nice on you (Üzerinizde güzel durdu)

That looks great on you (Üzerinizde harika durdu)

That's your colour (Tam sizin renginiz)

This is you (Sizi çok açtı)

How would you like to pay for this? (Bunu nasıl ödemek isterdiniz?)

Will that be cash or credit? (Nakit mi, kredi kartı mı?)

We don't have that in your size (Bunun size göre olan bedeni yok)

Whe don't have it in that colour (Bu renkte yok)

► WHEN ARE YOU OPEN?

When are you open? (Ne zaman açıksınız?)

When do you open? (Ne zaman açıyorsunuz?)

What are your hours? (Çalışma saatleriniz nelerdir?)

I'm looking for something for my father (Babam için birşey bakıyordum)

It's a gift (Hediye olacak)

I don't know his size (Bedenimi bilmiyorum)

Can you measure me? (Bedenimi ölçebilir misiniz?)

Thank you, I'm just looking (Sağolun, sadece bakıyorum)

I'm just browsing (Sadece bir göz gezdiriyorum)

I can't make up my mind (Kafamı toparlayamıyorum)

Do you have this shirt in yellow? (Bu tişörtün sarısı var mı?)

Do you have these shoes in suede? (Bu ayakkabının süeti var mı?)

Have you got something less expensive? (Daha uzuz birşeyiniz var mı?)

It it on sale? (Bu indirimde mi?)

Do you have a t-shirt to match this? (Buna uyacak bir tişörtünüz var mı?)

Where is the fitting room? (Elbise değiştirme kabini nerede?)

I'd like to try this on (Bunu denemek istiyorum)

It's too tight (Bu çok dar)

It's too loose (Bu çok geniş)

It's a little bit expensive (Bu biraz pahalı)

It's a little pricey (Bu biraz tuzlu)

Can you hold it for me? (Bunu benim için saklayabilir misiniz?)

Can I get it gift-wrapped? (Hediye paketi yapabilir misiniz?)

Would you please gift-wrap that? (Lütfen hediye paketi yapabilir misiniz?)

How much is it? (Kaç lira?)

How much does it cost? (Fiyatı ne kadar?)

tanışma arkadaşlık kurma ingilizce konuşma klavuzu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» seyahat konaklama ingilizce türkçe konuşma klavuzu
» eğitim sağlik iş meselesi parameselesi telefonda ,ingilizce türkçe konuşma klavuzu
» Aşk mı, arkadaşlık mı?
» ingilizce günlük konuşmalar
» ingilizce günlük konuşmalar yiyecek ve içecek